МИСИЯ НА ДЕТСКОТО ЗАВЕДЕНИЕ
Да поставим основите в личностното развитие на подрастващите като бъдещи граждани на Европа, съчетавайки добрите традиции и необходимостта от модернизация на образованието- в съответствие с идеите и плановете, определени в ЗПУО и политиката в Европейското образование.
Важни приоритети са и :
-използване на информационните и комуникационните технологии/игри и компютърни и медийни програми;
-актуализиране на представите и уменията преди постъпване в училище при систематизиране на общоучебни умения и социални способности, свързани по-късно с устойчив интерес към ученето;
-качествена подготовка на учители, способни да отговарят на динамичните промени на средата и притежаващи умения за интегрирано взаимодействие в детската градина и началното училище, както и по посока на българския език, различен от семейния. Единната социално-педагогическа система се основава на принципите на хуманизъм, демократизъм, солидарност и миролюбие.
-включване в управленския процес на учители, родители, общински структури и други членове на общността, като участващите страни работят в сътрудничество и партньорство;
-поощряване на образователни и социални контакти и дейности, срещи, дебати, дискусии на различни групи от общността и хора от всички възрасти.
-Ориентиране ръководенето на детската градина, съобразно съвременния образователен мениджмънт и висок имидж на образователната институция.
– Целесъобразно и ефективно управление на финансовите средства и организация на делегирания бюджет.
– Използване на нови подходи и средства за външно финансиране на детската градина.
-Обогатяване и естетизиране на средата – уникалност на детската градина.
-Популяризиране на добри практики и изграждане на позитивни нагласи и доверие към детската градина.
– Социокултурна интеграция, чрез обучение, възпитание и личностни перспективи в образователното пространство на децата с етнокултурни различия.
– Взаимодействие с родителите в изграждането на правилна стратегия за семейно възпитание и преодоляване на агресията.
– Приобщаване на децата към културните традиции и националните ценности.
– Успешна интеграция на деца със специални образователни потребности.
– Ежегодно използване формите за двигателна дейност и обучение-разходки, туризъм, зелена детска градина за доставяне удоволствие за децата.Формиране на положително отношение към природата и екологичното възпитание.
-Задължителното предучилищно образование в контекста на образователната реформа: